Привіт, Гість

dsoft blog

вирішення помилки в Galera Cluster Error dublicate entry for key primary

Published by ds

Автоінкремент - це механізм, що дозволяє автоматично генерувати унікальні значення для стовпців зі збільшувальним значенням. Цей механізм зазвичай використовується для створення первинного ключа для таблиці. Проте, при використанні Galera Cluster MariaDB можуть виникати проблеми з автоінкрементом, що призводять до помилки duplicate entry key "PRIMARY" Error Code 1062.

Причиною цієї помилки є те, що кожен вузол кластера має свій власний лічильник автоінкремента, і якщо два вузли створюють записи зі збільшувальним значенням одночасно, то може виникнути конфлікт, який призведе до помилки.

Щоб вирішити цю проблему, потрібно налаштувати параметри автоінкремента для кожного вузла. Якщо ви стикаєтеся з помилкою duplicate entry key "PRIMARY" Error Code 1062 в Galera Cluster MariaDB, спробуйте виконати наступні кроки:

  1. Налаштування параметрів автоінкремента для кожного вузла кластера

Для першого майстер-хосту потрібно виконати наступний запит:

SET @@auto_increment_increment=2;

Для другого майстер-хосту з кроком 2, починаючи зі значення 1, потрібно виконати такий запит:

SET @@auto_increment_offset=1;

SET @@auto_increment_increment=2;

Такі налаштування не дозволять перетинатися автоінкрементним значенням між двома майстер-хостами. Для того, щоб зрозуміти, як це працює, давайте розглянемо більш детально кожне з налаштувань.

  1. @@auto_increment_increment - це системна змінна MySQL, яка визначає крок, на який буде збільшуватися автоінкрементне значення під час вставки нового рядка. За замовчуванням цей параметр має значення 1. Якщо встановити це значення на 2, то значення автоінкременту будуть збільшуватися на 2 з кожним новим записом.

  2. @@auto_increment_offset - це друга системна змінна MySQL, яка встановлює початкове значення автоінкременту для таблиці. За замовчуванням цей параметр має значення 1. Якщо встановити це значення на 2, то перше значення автоінкременту буде 2.

Отже, якщо встановити налаштування @@auto_increment_increment=2 для першого майстер-хоста, значення автоінкременту будуть збільшуватися на 2 з кожним новим записом, починаючи зі значення 2. Для другого майстер-хоста встановлюємо @@auto_increment_increment=2 і @@auto_increment_offset=1. Це означає, що значення автоінкременту будуть збільшуватися на 2 з кожним новим записом, починаючи зі значення 1. Це дозволяє двом майстер-хостам генерувати унікальні значення автоінкременту, які не будуть перетинатися між собою.

Наприклад, якщо ми вставляємо новий рядок на першому майстер-хості, то значення автоінкременту буде 2. Якщо ми вставляємо новий рядок на другому майстер-хості, то значення автоінкременту буде 1. Обидва майстер-хости будуть збільшувати значення автоінкременту на 2

  1. Перевірка існування дублікатів в таблиці

Переконайтеся, що в таблиці немає дублікатів записів зі значеннями первинного ключа, які вже існують в таблиці. Якщо такі записи існують, видаліть їх перед виконанням запитів на додавання нових записів.

  1. Використання транзакцій

Використання транзакцій дозволяє забезпечити цілісність даних і уникнути конфліктів при вставці записів. Якщо виникає помилка під час виконання запиту, транзакція буде відкочена, і дані не будуть вставлені в таблицю.

  1. Використання генераторів UUID

Генератори UUID - це інший спосіб генерування унікальних значень для первинного ключа. UUID - це 128-бітне число, яке гарантує унікальність значення в межах всього світу. Використання генераторів UUID дозволяє уникнути конфліктів при вставці записів в таблицю.

  1. Перевірка конфігурації кластера

Перевірте конфігурацію кластера, щоб переконатися, що всі вузли налаштовані правильно. Переконайтеся, що кожен вузол має унікальне ім'я та ідентифікатор кластера.

  1. Оновлення MariaDB

Якщо проблема з автоінкрементом пов'язана з багом MariaDB, можливо, вам доведеться оновити версію MariaDB, щоб виправити цю помилку.

Уникнення помилки duplicate entry key "PRIMARY" Error Code 1062 в Galera Cluster MariaDB - це важлива задача, яку потрібно вирішити для забезпечення стабільної роботи вашого кластера баз даних. Налаштування параметрів автоінкремента для кожного вузла, використання транзакцій і генераторів UUID, перевірка конфігурації кластера та оновлення MariaDB можуть допомогти вирішити проблему з автоінкрементом і забезпечити безперебійну роботу вашого кластера баз даних.

 

Ще немає коментарів.

Авторизуйтесь, щоб залишити коментар.

Про нас

Деякі корисні статті присвячені розробці веб-додатків та технологіям, які допоможуть вам створити продуктивні та захищені веб-додатки.

Ми в соцемережах

  1. GitHub
  2. Twitter