Привіт, Гість

dsoft blog

Налаштування оповіщень в telegram Bot: Percona Monitoring and Management

Published by ds

Моніторинг серверів є невід'ємною частиною ефективного управління інфраструктурою. Один з найпопулярніших інструментів для моніторингу баз даних MariaDB і MySQL - Percona Monitoring and Management (PMM). У цій статті ми розглянемо, як налаштувати PMM та сповіщення про відключення серверу, інтегруючи його з Telegram ботом.

Percona Monitoring and Management (PMM) є потужним інструментом для моніторингу серверів баз даних MariaDB і MySQL. Він надає детальну статистику про продуктивність сервера, запити, використання ресурсів та багато іншої корисної інформації. PMM також має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс графіків за допомогою інструменту Grafana.

Створення Telegram бота та отримання access token: Для початку необхідно звернутися до бота @BotFather в Telegram та створити нового бота. Слідується дотримуватись інструкцій, що надаються для отримання access token, який буде використовуватись для інтеграції з PMM.

Bot Father new bot

Встановлення та налаштування PMM: Для моніторингу серверів необхідно встановити та налаштувати PMM. Ось інструкція, якщо ви раніше пропустили статтю Встановлення моніторингу Percona (PMM)

Після успішної установки PMM перейдіть до "Alerting" -> "Alert rules" і створіть нове правило. Оберіть існуюче правило або створіть нове як подію для сповіщення про відключення серверу.

Alert settings Percona Monitoring

Додавання Telegram бота як каналу сповіщень:

У налаштуваннях правила сповіщень виберіть "Add channel", а потім оберіть "Telegram" як тип каналу. Введіть отриманий раніше access token створеного Telegram бота.

Перевірка налаштувань:

Щоб переконатись, що сповіщення працюють належним чином, виберіть "Send Test Notification" в налаштуваннях правила. Ви повинні отримати тестове сповіщення від PMM у своєму Telegram боті.

Ще немає коментарів.

Авторизуйтесь, щоб залишити коментар.

Про нас

Деякі корисні статті присвячені розробці веб-додатків та технологіям, які допоможуть вам створити продуктивні та захищені веб-додатки.

Ми в соцемережах

  1. GitHub
  2. Twitter