Привіт, Гість

dsoft blog

Portainer: що це та Інструкція щодо Налаштування

Published by ds

Що таке Portainer?

Portainer - це потужний інструмент управління контейнерами Docker, який забезпечує простий та інтуїтивно зрозумілий веб-інтерфейс для керування вашими Docker-серверами та контейнерами. Він надає користувачам усі різноманітні можливості управління, від створення та запуску контейнерів до моніторингу стану всієї інфраструктури Docker.

Користь Portainer для початківців:

Якщо ви тільки починаєте з контейнеризацією та Docker, Portainer буде ідеальним вибором для вас. Він надає інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволяє легко керувати та маніпулювати контейнерами, образами, мережами та іншими аспектами вашого Docker-середовища. З Portainer ви зможете:

 1. Створювати та запускати контейнери: Portainer надає вам просту можливість створювати нові контейнери з використанням наявних образів та конфігурувати їх параметри за бажанням.

 2. Керувати образами: Ви зможете швидко переглядати доступні Docker-образи, завантажувати нові образи з Docker Hub або інших репозиторіїв, а також створювати власні образи.

 3. Управління мережами: Portainer дозволяє створювати та налаштовувати мережі Docker для забезпечення комунікації між контейнерами та зовнішнім середовищем.

 4. Моніторинг та логи: Ви зможете переглядати стан та ресурси вашої Docker-інфраструктури, а також отримувати доступ до журналів подій та логів контейнерів.

Користь Portainer для досвідчених користувачів:

Навіть досвідченим користувачам Docker Portainer може бути незамінним інструментом. Замість витрачання часу на написання складних команд або конфігураційних файлів Docker, ви можете використовувати Portainer для швидкого та зручного керування своїми контейнерами. Ось деякі корисні можливості Portainer для досвідчених користувачів:

 1. Управління Docker Swarm: Portainer підтримує кластеризацію Docker Swarm, що дозволяє вам керувати багатьма вузлами та розподіляти контейнери на них.

 2. Шаблони та стеки: Ви можете використовувати шаблони та стеки, щоб швидко розгортати готові набори контейнерів або навіть цілі додатки з їх залежностями.

 3. Управління доступом: Portainer надає можливість налаштовувати рівні доступу для користувачів та груп, дозволяючи контролювати, хто має право виконувати певні дії в системі.

Інструкція щодо розгортання Portainer:

Для розгортання Portainer виконайте наступні кроки:

 1. Створіть файл docker-compose.yml і вставте в нього наступний код:

version: '3'

services:
  portainer:
    image: portainer/portainer-ce:latest
    container_name: portainer
    restart: unless-stopped
    security_opt:
      - no-new-privileges:true
    volumes:
      - /etc/localtime:/etc/localtime:ro
      - /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock:ro
      - ./portainer-data:/data
    ports:
      - 9000:9000

 1. Збережіть файл docker-compose.yml у вашому робочому каталозі.

 2. Відкрийте командний рядок або термінал та перейдіть до робочого каталогу, де знаходиться файл docker-compose.yml.

 3. Виконайте наступну команду для запуску Portainer:

 docker-compose up -d

 

 1. Після успішного запуску відкрийте ваш веб-браузер та перейдіть за адресою http://localhost:9000. Ви побачите сторінку входу до Portainer.

 2. Встановіть пароль адміністратора та інші необхідні налаштування під час першого входу до Portainer.

 3. Після входу ви зможете почати використовувати Portainer для керування вашими контейнерами та Docker-серверами.

Це була оглядна стаття про Portainer, його користь для початківців та досвідчених користувачів, а також інструкція щодо розгортання. Насолоджуйтеся простотою та потужністю управління вашими контейнерами з Portainer!

Ще немає коментарів.

Авторизуйтесь, щоб залишити коментар.

Про нас

Деякі корисні статті присвячені розробці веб-додатків та технологіям, які допоможуть вам створити продуктивні та захищені веб-додатки.

Ми в соцемережах

 1. GitHub
 2. Twitter